Prywatnie = oszczędnie!

Prywatnie = oszczędnie!

2259
0
UDOSTĘPNIJ

W tym artykule zajęliśmy się zagadnieniem, dlaczego firmy coraz częściej decydują się na prywatne samoloty. Warto zwrócić uwagę również na inne czynniki niż sama wygoda. Mówimy tutaj o kwestiach finansowych. Oszczędność czasu to w wielu przypadkach także oszczędność pieniędzy.

Zwróćmy uwagę na to, że korzystając z auta, pociągu czy nawet samolotu rejsowego nie ma możliwości, aby jednego dnia odbyć spotkania w Poznaniu, Krakowie i w Szczecinie. Nie mówiąc już o tym, że samoloty liniowe lądują jedynie na 14 lotniskach komunikacyjnych w Polsce, a lotnisk dostępnych w naszym kraju jest ponad 80! Dlaczego duże samoloty mają tak ograniczone możliwości? Ze względu na swoją masę, ograniczenia długości pasa i nawierzchnię. Samolot prywatny natomiast dzięki swojej znacznie mniejszej masie może lądować praktycznie na każdym lotnisku dostępnym do ogólnego użytku, w tym (wybrane samoloty) również na pasach trawiastych. Dzięki wyborowi prywatnego samolotu zatem, przedstawiciele firm oszczędzają czas, a czas to pieniądz. Szczególnie jeśli mówimy o managerach najwyższego szczebla. Czas ich pracy ma przecież kluczowe znaczenie dla jej efektywności a zatem i wyniku finansowego firmy.

Przejdźmy zatem do kwestii czy w świecie biznesu jest to opłacalne? Podróże po Europie na popularnych trasach nie należą do najdroższych, więc jeśli chcemy odbyć jedno spotkanie w dużej europejskiej stolicy i mamy na to cały dzień to powinno się to udać normalnymi liniami lotniczymi i nie powinno to kosztować więcej niż ok 1000 zł.

Jeśli nasze spotkanie ma odbyć się w mało popularnej destynacji, koszt dolotu może być duży. Dobrym tego przykładem jest zaplanowanie podróży Warszawa – Bukareszt – Warszawa jednego dnia. Najtańsze połączenie to 976 zł z 2 przesiadkami i czasem lotu w jedną stronę 4:25h, w drugą 21:40h (+ nocleg) – w biznesie całkowicie nie do przyjęcia. Alternatywą jest połączenie bezpośrednie. Jedyne jakie oferuje LOT za 3.896 zł za osobę. Przy 4 osobach daje to 15.584 zł (bez opłat rezerwacyjnych). Dodatkowo czas lądowania tego jedynego lotu „tam” wypada o 14:10, czyli na spotkaniu będziecie Państwo (licząc dojazd) o 15:00-15:30. Żeby zdążyć na lot powrotny o 18:00 muszą Państw wyjść ze spotkania o 16:00! Na spotkanie pozostaje 30-60 minut. To całkowicie traci sens.

Tymczasem w Call&Fly wybierając prywatny przelot na tej trasie, koszt lotu wyniesie 18.000 zł, ale…! Możecie Państwo wylecieć o dowolnej godzinie, polecieć na każde lotnisko, wrócić o dowolnej porze (lub w razie potrzeby zostać i wrócić następnego dnia jeżeli tego wymaga biznes), a pilota mieć do wyłącznej dyspozycji.

Czy tak nie łatwiej?

Pozdrawiamy, Call&Fly!

BRAK KOMENTARZY