5 wysp, na które przed zimą uciekniesz samolotem

5 wysp, na które przed zimą uciekniesz samolotem

20477
0
UDOSTĘPNIJ

 

Kiedy zima w Polsce nie zapewnia nawet śniegu, w dwie godziny możesz zmienić porę roku na wiosnę, a nawet lato.

Niedawno pisaliśmy o kurortach narciarskich, do których dolecisz prywatnym samolotem, a dziś coś dla tych, którzy – delikatnie mówiąc – nie są fanami zimy. Gdzie szukać słońca i ciepła? Oczywiście na południu. Jak najszybciej się tam dostać? Oczywiście prywatnym samolotem. Oto nasza lista pięciu wysp, na których zapomnicie o zimie, a na które dostaniecie się szybciej niż do SPA nad Bałtykiem.

 

Zakynthos

To najchłodniejsza, ale zarazem chyba najpiękniejsza z naszych propozycji. Średnia temperatura (w cieniu) w lutym, to 14°C, a w marcu – 16°C. Temperatura wody waha się w podobnych granicach, zatem można zaryzykować kąpiel. Od maja do października Zakynthos szturmują tłumy turystów żądanych nie tylko słońca, ale i wyjątkowych widoków. A za taki można uznać Zatokę Wraku – jeden z tych obrazków, które występują chyba w każdym folderze promującym wypoczynek w Grecji. Poza tym błękitne groty, gaje oliwne, spokojne miasteczka i wspaniałe, piaszczyste plaże. O tej porze roku Zakynthos pozwala cieszyć się prawdziwym spokojem – zaledwie nieco ponad dwie godziny lotu z Warszawy.

Zakynthos

Malta

Wyspa popularna nie tylko wśród Brytyjczyków, choć po angielsku można dogadać się na każdym kroku. W lutym średnia temperatura wynosi 16°C, w marcu – o jeden stopień więcej. Malta znana jest przede wszystkim dzięki zabytkom swojej stolicy – Valetty, ale oferuje także wspaniałe plaże. Najdłuższa to ta nad zatoką Mellieħa Bay – słynie z jasnego piasku i długiej płycizny przy brzegu. Temperatura wody w lutym to 16°C. Inne atrakcje to m.in. błękitne groty, a także budowle, których historia sięga kilka tysięcy lat wstecz.

Malta

Cypr

Pozostając w basenie Morza Śródziemnego i podróży niewiele przekraczających dwie godziny (jeżeli wybieramy samolot odrzutowy), dobrym wyborem będzie Cypr. Uważany za typowo plażowy kierunek, nie rozczarowuje nawet w lutym, kiedy średnia temperatura powietrza wynosi 17°C. W marcu jest o jeden stopień wyższa. Plaże to jednak nie wszystko, bo wyspa to także zabytki starożytności. Warto zobaczyć również Skałę Afrodyty – miejsce w którym według legendy wynurzyła się bogini miłości.

CYPR

Wyspy Kanaryjskie

To trochę dłuższa podróż. Lot na Fuerteventurę czy Teneryfę samolotem z napędem odrzutowym potrwa około 5 – 6 godzin. Warto, bo przy wyjściu z samolotu uderzy nas fala ciepła. W lutym średnia temperatura wynosi tu aż 25°C. Kąpiel w oceanie to również przyjemność – woda ma średnio 19°C. Którą z wysp wybrać? Jeżeli chcesz spróbować windsurfingu lub kitesurfingu, tradycyjnym celem miłośników tych sportów jest Fuerteventura. Na Teneryfie można za to zmęczyć się wspinaczką na najwyższy szczyt Hiszpanii – Pico del Teide (3718 m n.p.m.). Oprócz tego na każdej wyspie znajdziesz idealne warunki do leniwego plażowania.

 

Madera

Podobny czas lotu, ale temperatury nieco niższe – w lutym i marcu średnio 20°C. Podobną temperaturę ma w tym czasie również woda w oceanie, więc kąpiel to sama przyjemność. Za najpiękniejszą plażę na Maderze uważa się Praia Dourada na sąsiedniej wyspie Porto Santo (można dostać się promem) – ma ponad 9 km. Główna wyspa również oferuje wiele pięknych, piaszczystych plaż, na których z pewnością nie zatęsknisz za polskim chłodem.

 

Jeżeli więc chcesz oderwać się od szarej rzeczywistości i polecieć w stronę słońca – zadzwoń pod  500 803 800 i zapytaj o dostępne opcje.

BRAK KOMENTARZY