Bagaż ulotny…

Bagaż ulotny…

2406
0
UDOSTĘPNIJ

Wybierając się w podróż samolotem, trudno obyć się bez bagażu. W zależności od kierunku i celu podróży, ilość niezbędnych przedmiotów będzie różna, ale nie zawsze sam bagaż podręczny okaże się wystarczający. Wówczas konieczne jest nadanie bagażu rejestrowanego.

Wspomniany bagaż jest ważony, prześwietlany, rejestrowany w systemie i znakowany specjalną przywieszką. Można na niej znaleźć kod lotniska docelowego, numer boardingu, imię i nazwisko pasażera, a czasem również numer rezerwacji. Tak nadany bagaż trafia do sortowni i dalej do wózka bagażowego. Wózki transportowane są pod samolot, a ich zawartość ręcznie załadowywana do bagażnika samolotu. Gdy doleci się na miejsce, każdy bagaż musi przebyć taką samą drogę, ale w odwrotnej kolejności. Dopiero wówczas trafia do rąk własnych pasażera.

Jak widać, proces transportowania bagażu jest bardzo skomplikowany i wieloetapowy. Niestety nie trudno tu o pomyłkę. Czasami jest to błąd lub ludzkie niedopatrzenie, niepoprawny nadruk na przywieszce albo kwestia odczepienia się jej podczas transportu bagażu. Bywają również sytuacje, kiedy cały wózek z bagażami trafi pod niewłaściwy samolot. Największe prawdopodobieństwo zagubienia się bagażu jest wówczas, gdy przemieszczamy się z przesiadkami. Niekiedy czas na przesiadkę z jednego do drugiego samolotu jest bardzo krótki i bagaż nie zdąży zostać przeładowany lub zabrany przez inną osobę.

Zdarza się bowiem, że bagaże są takie same i w pośpiechu ktoś weźmie niewłaściwy. Oprócz ryzyka, że bagaż zaginie na którymś etapie podróży, jest też obawa, że walizka lub jej zawartość zostaną uszkodzone. Nie da się ukryć, że bagaże nie są traktowane delikatnie i nie trudno o uszkodzenie szklanych czy bardzo delikatnych przedmiotów. Co więcej, zdarza się, że bagaż, który odbieramy jest otwarty.

Niestety lecąc liniami rejsowymi nie da się w żaden sposób ominąć tak złożonego procesu transportu bagażu. Inaczej sprawa wygląda w przypadku prywatnych lotów czarterowych.

Tutaj bagaż podróżuje z nami. Nie rozstajemy się z nim i przez cały czas mamy do niego dostęp. Od chwili powitania pasażerów przez kapitana w terminalu portu lotniczego, bagaż przejmuje handler – człowiek z danego lotniska odpowiedzialny za osobistą asystę podróżnym i załodze prywatnego samolotu. Pomaga prześwietlić walizki podczas gdy Państwo przechodzicie kontrolę bezpieczeństwa, pakuje bagaże do limuzyny w trakcie, kiedy Państwo do niej wsiadacie i przekazuje je załodze, gdy Państwo zapinacie już pasy w swoich fotelach. Handler jest również osobiście odpowiedzialny za to, żeby nic nie zostało pozostawione po drodze (w grę wchodzą również kwestie bezpieczeństwa) i aby kompletny bagaż przekazać załodze, która zapakuje go do luku w samolocie.

Nie ma zatem ryzyka, że bagaż nie dojedzie, zostanie przeoczony czy zagubiony. Bagaż podróżuje razem z Państwem, a jeśli ktoś zapomni wyjąć z walizki swoich ulubionych słuchawek które chciałby mieć przy sobie w locie, to załoga w kilka minut dostarczy bagaż, bo ten jest przecież pod ręką.

Przewóz rzeczy delikatnych, nieforemnych, przekraczających normy bagażu rejestrowanego (których linia lotnicza nie zabierze) w prywatnych lotach nie stanowi problemu. Jeżeli tylko bagaż zmieści się w luku lub w kabinie samolotu, załoga dopilnuje, aby dotarł na miejsce bezpieczny i nienaruszony.

A co z przewozem płynów lub jedzenia? Każdy z Państwa niewątpliwie dostał nie raz od rodziny czy  kontrahenta dobre wino, whisky bądź słoiczek trufli. Jak to przewieźć do domu, jeśli lecicie Państwo samolotem? Co z tym zrobić, biorąc pod uwagę restrykcje linii lotniczych? W lotach prywatnych to też nie stanowi problemu, pod warunkiem, że kapitan wyrazi zgodę, by zabrać coś na pokład. To on dowodzi statkiem powietrznym i odpowiada za bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi. Jeśli przedmiot nie stanowi zagrożenia, a Państwu bardzo zależy na tym, by go wziąć – naszej załodze tym bardziej!

Naszym priorytetem jest Państwa bezpieczeństwo i komfort podróży. Robimy co w naszej mocy, aby upłynęła przyjemnie a wysiadając z samolotu – byli Państwo odprężeni i wypoczęci, bez obaw o bagaż, kolejki, przesiadki, itd.  Z nami każdy lot to sama przyjemność.

Pozdrawiamy,
Call&Fly

BRAK KOMENTARZY