Podróż służbowa – lepszy LOT czy prywatny samolot?

Podróż służbowa – lepszy LOT czy prywatny samolot?

2974
0
UDOSTĘPNIJ

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z nieustanną potrzebą bezpośrednich kontaktów z partnerami biznesowymi oraz klientami. Częstotliwość i miejsca spotkań sprawiają często, że życie biznesmena to nieprzerwana podróż. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest skorzystanie z przestrzeni powietrznej.

Za najcenniejszą walutę w dobie wszechobecnego pośpiechu uznaje się czas, więc wykorzystanie awiacji do jego pozyskania, poprzez zmniejszenie ilości godzin spędzanych w drodze na kolejne spotkania, staje się nieocenionym narzędziem. Przedsiębiorcy mogą wykorzystać dodatkowe zasoby na rozwój firmy, a więc zmiana środka transportu może przynieść wymierne korzyści. Dzięki temu, mimo wyższych kosztów podróży, może się okazać, że firma odnotuje zauważalne zyski dzięki decyzji o skróceniu czasu dotarcia na spotkanie. Stosowanie takiego rozwiązania pozwala również na zwiększenie intensywności spotkań, a więc może oznaczać większą liczbę pozyskanych klientów.

Choć jesteśmy przyzwyczajeni najczęściej do lotów rejsowych coraz większą popularnością cieszą się powietrzne taksówki. Podstawowym atutem takiego rozwiązania jest czas podróży – brak konieczności przechodzenia procedur lotów rejsowych, takich jak odprawy oraz dowolność w wyborze terminu czy lotniska wylotu. Klient wybiera z listy dostępnych lotnisk miejsce startu i lądowania oraz dogodną dla niego godzinę wylotu. Prywatne loty mają więc znaczną przewagę dzięki bardzo dużej elastyczności i możliwości dostosowania się do oczekiwań klientów. Chcąc odbyć podróż samolotem rejsowym należy liczyć się z koniecznością:

  • dostosowywania się do dostępnych terminów,
  • poświęcenia czasu na odprawę lotniskową,
  • stratą czasu w oczekiwaniu na lot powrotny,
  • ewentualnymi kosztami w przypadku nieoczekiwanej zmiany terminu lotu.

Za przykład niech posłuży podróż na trasie Warszawa – Lwów, dnia 28 grudnia. Odwiedzając stronę narodowego przewoźnika otrzymaliśmy informację, że na ten dzień zaplanowany jest jeden lot, o godzinie 12:45, natomiast jedyna możliwość powrotu tego samego dnia to wylot o 17:45. Biorąc pod uwagę konieczność przejścia odprawy, kontroli paszportowej (poza Schengen), lotu przedsiębiorcy a następnie dojazdu do centrum miast, powrotu i ponowną odprawę, kontrolę, itd… pozostaje niewiele czasu na cel wyjazdu – spotkanie. Podróż rejsowa (jeśli chcemy wrócić tego samego dnia) nie gwarantuje komfortu psychicznego a pośpiech i nerwowe spojrzenia na zegarek w trakcie spotkania mogą być źródłem niskiej efektywności spotkania. Tym sposobem nie dość, że dzień będzie nerwowy i męczący, to sam cel wyjazdu może okazać się zniweczony przez niedostateczną ilość czasu ograniczoną środkiem transportu. Przy kluczowych partnerach każda firma musi zadbać o najdrobniejsze szczegóły i nie może sobie pozwolić na tego typu braki w planowaniu.

Prywatnie = indywidualnie
Podróż samolotem czarterowym, np. Cessna 206 Stationair (jednosilnikowy samolot tłokowy dla 4+1 pasażerów o zasięgu 800 kilometrów) jest o wiele praktyczniejszym rozwiązaniem, które oszczędzi zarówno czas, jak i pieniądze. A to dlatego, że podstawową różnicą między biznesowym lotem rejsowym i czarterowym jest jego dostępność i elastyczność w planowaniu godzin wylotu i powrotu. Call&Fly jest w stanie przygotować ofertę na przelot w ciągu 15 minut, a samolot mieć gotowy do lotu w ciągu 2 godzin od potwierdzenia zamówienia. Flota składająca się z ponad 28 maszyn zapewnia wybór środka transportu dostosowanego do potrzeb i oczekiwań klienta. Szczegóły lotu zawsze są ustalane indywidualnie. Powrót, który można zaplanować o dowolnej porze tego samego dnia to kolejna oszczędność w postaci braku kosztów noclegu.
Prywatnie = bezstresowo
Powietrzna taksówka jest rozwiązaniem indywidualnym, dlatego godziny wylotu i powrotu zależne są tylko i wyłącznie od potrzeb klienta. Korzystając z usługi air taxi przedsiębiorca zawsze wyląduje najbliżej celu podróży, skorzysta również z terminalu VIP oraz tak zwanego „szybkiego przejścia”, dzięki czemu nie będzie konieczności długiego oczekiwania na wylot. Zasadą jest że, Kapitan wita gości w terminalu i po skróconej kontroli bezpieczeństwa zabiera na pokład samolotu, co łącznie trwa nie więcej niż 15 min. W celu zwiększenia komfortu praktykowane jest przewożenie pasażera limuzyną po płycie lotniska – do samolotu. Nie musisz się martwić o to, że nie zdążysz na spotkanie, ani kontrolować czasu w wypadku, gdyby trwało dłużej niż pierwotnie zakładałeś. Dostosujemy się do twojego harmonogramu i wrócimy wtedy, kiedy Ty uznasz to za stosowne.
Prywatnie = komfortowo
Komfort podróży ma zasadnicze znaczenie dla przedsiębiorcy. Jest on w stanie zapłacić więcej pod warunkiem otrzymania gwarancji, że zostanie potraktowany indywidualnie, a lot będzie cechował się należytym komfortem, który jest miarodajny dla poniesionych kosztów. Na odczucia podróżującego składa się nie tylko luksusowe wyposażenie samolotów, ale także doświadczenie oraz kultura osobista załogi. Korzystając z Call&Fly nie przejmujesz się niedogodnościami spowodowanymi masowym charakterem lotu. Jest to odpowiedni czas aby zrelaksować się i skupić się na zbliżającym się spotkaniu.

 

BRAK KOMENTARZY